ХЕЛЬСИНКСКИЙ ФЕСТИВАЛЬ
17.8.-3.9.2017

Kalenteri
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
Поиск

Taidelajit Место Событие

    Tapahtumat

    Aakkosjärjestys, A-Z Aikajärjestys Tämän päivän esitykset Ilmaisohjelma
    Юйцзя Ван & Камерный оркестр Малера 1509321600 Пн 30.10.
    Agrupación Señor Serrano: «Пташка» 1503273600 1503360000 1503446400 Пн 21.8. Вт 22.8. Ср 23.8.
    Blick Bassy / Vaudou Game 1503273600 Пн 21.8.
    Blick Théâtre: Hullu («Сумасшедшая») 1503964800 1504051200 Вт 29.8. Ср 30.8.
    Bravade & Co: Чтобы видеть тебя лучше 1503273600 Пн 21.8.
    Бранч-концерт «Синяя осень» 1503792000 Aki Rissasen trio, Мари Пало & Вилле Русанен Вс 27.8.
    Calypso Rose 1503187200 Vox Sambou Вс 20.8.
    Кейт Бланшетт в кинотеатре Orion 1502928000 Чт 17.8. - Вс 03.9.
    Circo Aereo & Томаса Монктон: The Artist 1504137600 1504224000 1504310400 1504396800 Чт 31.8. Пт 01.9. Сб 02.9. Вс 03.9.
    Даниэль Лануа 1503619200 Тимо Кямяряйнен & Олли Хаависто Пт 25.8.
    Dead Centre: Первая пьеса Чехова 1503100800 1503187200 1503187200 Сб 19.8. Вс 20.8.
    Эса-Пекка Салонен, Финская Национальная опера & Николас Альтштедт 1502409600 Пт 11.8.
    Ночь философии 1504224000 Пт 01.9. - Сб 02.9.
    Городской оркестр Хельсинки, Сусанна Мялкки, Герхилд Ромбергер & Бурхард Фритц 1503014400 Пт 18.8.
    Кайса Салми: #tekoja 1503705600 Сб 26.8.
    Киноконцерт Finlandia 1504224000 Симфонический оркестр Финского радио & Калле Куусава Пт 01.9.
    Лаура Гровс и Керен Анн 1504310400 Сб 02.9.
    Люсинда Уильямс 1503878400 Darling West Пн 28.8.
    Мужской хор Huutajat 1504396800 Вс 03.9.
    Нико Мьюли, Teitur & FIBO: Признания
 1503360000 Самае Коскинен Вт 22.8.
    Orffit: Haloo Kalevala 1504396800 Вс 03.9.
    Orkesta Mendoza 1503532800 Janne Haavisto & The Shubie Brothers Чт 24.8.
    Patax 1503014400 Borta Beast Пт 18.8.
    Peeping Tom: Moeder (Мать) 1504051200 1504137600 1504224000 Ср 30.8. Чт 31.8. Пт 01.9.
    Ronnie Scott’s на Хельсинкском фестивале: Ashley Henry Trio 1502928000 1503014400 1503100800 Чт 17.8. Пт 18.8. Сб 19.8.
    Ronnie Scott на Хельсинкском фестивале: Reuben James Trio 1503532800 1503619200 1503705600 Чт 24.8. Пт 25.8. Сб 26.8.
    Ronnie Scott на Хельсинкском фестивале: Richard Spaven Trio 1504137600 1504224000 1504310400 Чт 31.8. Пт 01.9. Сб 02.9.
    Runokuu 1503273600 Пн 21.8. - Вс 27.8.
    Сари Палмгрен: «Огражденные мечты» 1503532800 1503705600 1503792000 1503964800 1504051200 1504137600 Чт 24.8. Сб 26.8. Вс 27.8. Вт 29.8. Ср 30.8. Чт 31.8.
    Sundara Karma 1504224000 Death Hawks Пт 01.9.
    The Unthanks 1503100800 Jemina & Selina Sillanpää Сб 19.8.
    Стокгольмский королевский филармонический оркестр, Сакари Орамо & Рене Флеминг 1504310400 Сб 02.9.
    Туомас A. Лайтинен: Thermoscene 1503100800 Сб 19.8. - Вс 01.10.
    Вяйнё Райтио: Prinsessa Cecilia 1502928000 Симфонический оркестр Финского радио & Ханну Линту Чт 17.8.
    Varjele 1503619200 1503705600 1503705600 Тени Пт 25.8. Сб 26.8.
    Victoria Hanna 1503705600 Frank Frank Frank Сб 26.8.
    Лисичка 1502928000 1503014400 1503100800 1503100800 1503187200 Чт 17.8. Пт 18.8. Сб 19.8. Вс 20.8.
    Оркестр «Западно-восточный диван» & Даниэль Баренбойм 1493251200 Чт 27.4.
    Уиллиам Белл 1503446400 Йоханна Ферсти Ср 23.8.
    Elisa Helsingin Sanomat Veikkaus
    Accenture HOK-Elanto Scandic