Haku
Katso kartalla
Valitut suodattimet:
Tapahtumatyyppi
Avoimet harjoitukset
Design & arkkitehtuuri
Elokuva
Installaatio
Kirjallisuus
Kuvataide
Lapsille
Multiculti
Musiikki
Muu ohjelma
Osallistu
Performanssi
Puheohjelma
Ruoka & juoma
Sisällä
Tanssi
Teatteri
Ulkona
Sijainti
Eteläinen kantakaupunki
Itä-Helsinki
Itäinen kantakaupunki
Keskusta
Pohjoinen kantakaupunki
Vantaa
Aika

Alkaa
Päättyy
A–Z
Koko ohjelma aakkosjärjestyksessä

Tapahtumajärjestäjät vastaavat tapahtumiensa kuvauksista ja sisällöistä.

Hakuehdoilla ei löytynyt yhtään osumaa.

Lyhyesti Taiteiden yönä

klo 18:00–19:00
klo 19:00–20:00
klo 20:00–21:00
klo 21:00–22:00
Kino K-13, Kanavakatu 12
elokuvasisällä

Lyhyesti Taiteiden yönä

klo 18:00–19:00
klo 19:00–20:00
klo 20:00–21:00
klo 21:00–22:00
Kino K-13, Kanavakatu 12

Lue lisää

Escape Room Helsinki Goes Live

klo 19:00–21:00
Escape Room Helsinki, Fabianinkatu 23
muu ohjelmaosallistuperformanssisisällä

Escape Room Helsinki Goes Live

klo 19:00–21:00
Escape Room Helsinki, Fabianinkatu 23

Lue lisää

Stoan taiteiden yö & Lasten runokuu

klo 17:00–20:00
Stoan aukio, Turunlinnantie 1
kirjallisuuslapsillemusiikkiosallistuulkona

Stoan taiteiden yö & Lasten runokuu

klo 17:00–20:00
Stoan aukio, Turunlinnantie 1

Lue lisää

WSK:n avoimet orkesteriharjoitukset

klo 17:00–19:00
Karjala -talo, Käpylänkuja 1
avoimet harjoituksetmusiikkiosallistusisällä

WSK:n avoimet orkesteriharjoitukset

klo 17:00–19:00
Karjala -talo, Käpylänkuja 1

Lue lisää

KASVOMAALAUSTA LAPSILLE

klo 16:30–18:00
Svenska Teatern, Pohjoisesplanadi 2
lapsillemuu ohjelmaosallistusisälläteatteri

KASVOMAALAUSTA LAPSILLE

klo 16:30–18:00
Svenska Teatern, Pohjoisesplanadi 2

Lue lisää

PUKUSOVITUSTA SVENSKA TEATERNILLA

klo 16:30–20:00
Svenska Teatern, Pohjoisesplanadi 2
multicultimuu ohjelmaosallistusisällä

PUKUSOVITUSTA SVENSKA TEATERNILLA

klo 16:30–20:00
Svenska Teatern, Pohjoisesplanadi 2

Lue lisää

SVENSKA TEATERNIN ESITYSVUODEN AVAUS

klo 18:00–19:00
klo 20:00–21:00
Svenska Teatern, Pohjoisesplanadi 2
avoimet harjoituksetmusiikkimuu ohjelmasisälläteatteri

SVENSKA TEATERNIN ESITYSVUODEN AVAUS

klo 18:00–19:00
klo 20:00–21:00
Svenska Teatern, Pohjoisesplanadi 2

Lue lisää

Barokista nykymusiikkiin

klo 19:00–20:00
Helsingin Saksalainen koulu, Malminkatu 14, Helsinki

Barokista nykymusiikkiin

klo 19:00–20:00
Helsingin Saksalainen koulu, Malminkatu 14, Helsinki

Lue lisää

Singa Open Air Karaoke

klo 19:00–21:00
Musiikkitalon Puisto, Mannerheimintie 13
musiikki

Singa Open Air Karaoke

klo 19:00–21:00
Musiikkitalon Puisto, Mannerheimintie 13

Lue lisää

Karikatyyripiirustusta

klo 17:00–21:00
Päivälehden museo, Ludviginkatu 2-4
kuvataidelapsillesisällä

Karikatyyripiirustusta

klo 17:00–21:00
Päivälehden museo, Ludviginkatu 2-4

Lue lisää

IT HAS BEEN 40 YEARS! TIME TO TALK ABOUT ALIEN

klo 18:00–19:30
Fantasiapelit, Kaivopiha, Mannerheimintie 3, 00100
design & arkkitehtuurielokuvamusiikkipuheohjelmasisällä

IT HAS BEEN 40 YEARS! TIME TO TALK ABOUT ALIEN

klo 18:00–19:30
Fantasiapelit, Kaivopiha, Mannerheimintie 3, 00100

Lue lisää

Jani – Uusia kuvioita II

klo 17:30–20:00
Myyrmäen juna-asema, Myyrmäen juna-asema, 01600 Vantaa
musiikkiosallistuulkona

Jani – Uusia kuvioita II

klo 17:30–20:00
Myyrmäen juna-asema, Myyrmäen juna-asema, 01600 Vantaa

Lue lisää

Taidetta Nousevan Auringon talossa

klo 17:00–21:00
Nouseva Aurinko, Mäkelänkatu 16
muu ohjelmaperformanssipuheohjelmaruoka & juomasisällä

Taidetta Nousevan Auringon talossa

klo 17:00–21:00
Nouseva Aurinko, Mäkelänkatu 16

Lue lisää

Mustalaistanssia ja -musiikkia

klo 18:00–19:00
Oodi, Maijansali, Töölönlahdenkatu 4
musiikkitanssi

Mustalaistanssia ja -musiikkia

klo 18:00–19:00
Oodi, Maijansali, Töölönlahdenkatu 4

Lue lisää

Finnbrit Open House 2019

klo 12:00–22:00
Finnbrit, Fredrikinkatu 20 A 9, 00120 Helsinki
kirjallisuusmulticultimuu ohjelmaosallistuteatteri

Finnbrit Open House 2019

klo 12:00–22:00
Finnbrit, Fredrikinkatu 20 A 9, 00120 Helsinki

Lue lisää

K9 KOIRANÄYTTELY

klo 18:00–21:00
Galleria Art Frida, Korkeavuorenkatu 25 00130 Helsinki

K9 KOIRANÄYTTELY

klo 18:00–21:00
Galleria Art Frida, Korkeavuorenkatu 25 00130 Helsinki

Lue lisää

Teurastamo Night Market

klo 17:00–02:00
Teurastamo, Työpajankatu 2, 00580 Helsinki
musiikkimuu ohjelmaruoka & juomasisälläulkona

Teurastamo Night Market

klo 17:00–02:00
Teurastamo, Työpajankatu 2, 00580 Helsinki

Lue lisää

SIENI (AR/ES/CU/VE)

klo 19:00–22:00
Musta Kissa Bar, Toinen Linja 15, 00530 Helsinki
multicultimusiikkiperformanssiruoka & juomaulkona

SIENI (AR/ES/CU/VE)

klo 19:00–22:00
Musta Kissa Bar, Toinen Linja 15, 00530 Helsinki

Lue lisää

Kansalais- ja työväenopistot Taiteiden yössä

klo 16:00–20:00
Lasipalatsin ja Forumin kulma, Mannerheimintie 22-24
muu ohjelmaulkona

Kansalais- ja työväenopistot Taiteiden yössä

klo 16:00–20:00
Lasipalatsin ja Forumin kulma, Mannerheimintie 22-24

Lue lisää

Lushin kylpytaiteiden yö

klo 10:00–00:00
Lush Mannerheimintie ja Citycenter, Kaivokatu 8
kuvataidemuu ohjelmaosallistuperformanssisisällä

Lushin kylpytaiteiden yö

klo 10:00–00:00
Lush Mannerheimintie ja Citycenter, Kaivokatu 8

Lue lisää

Tero Vaara

klo 21:00–22:00
Koulupuistikko, Ratakatu 2
musiikkiulkona

Tero Vaara

klo 21:00–22:00
Koulupuistikko, Ratakatu 2

Lue lisää

Taiteiden yön toiverunoilta

klo 18:00–19:30
Lavaklubi, Läntinen Teatterikuja 1
kirjallisuussisälläteatteri

Taiteiden yön toiverunoilta

klo 18:00–19:30
Lavaklubi, Läntinen Teatterikuja 1

Lue lisää

Taiteiden yön Kino Jurkka: Kaksi Vihtoria

klo 19:00–21:00
Teatteri Jurkka, Vironkatu 7 00170 Helsinki
elokuvapuheohjelma

Taiteiden yön Kino Jurkka: Kaksi Vihtoria

klo 19:00–21:00
Teatteri Jurkka, Vironkatu 7 00170 Helsinki

Lue lisää

WeDrumAsOne

klo 18:00–19:00
Helsingin päärautatieasema, Kaivokatu
muu ohjelma

WeDrumAsOne

klo 18:00–19:00
Helsingin päärautatieasema, Kaivokatu

Lue lisää

PikkuDami soi

klo 16:00–23:30
Ravintolalaiva Flying Dutch, Pitkänsillanranta Hakaniemi
musiikki

PikkuDami soi

klo 16:00–23:30
Ravintolalaiva Flying Dutch, Pitkänsillanranta Hakaniemi

Lue lisää

ARCHITECTS OF AIR: ARBORIA

klo 11:00–18:00
Kansalaistori
design & arkkitehtuuriinstallaatiolapsilleulkona

ARCHITECTS OF AIR: ARBORIA

klo 11:00–18:00
Kansalaistori

Lue lisää

Robottikuoro

klo 16:00–17:30
Senaatintori
installaatiomusiikkiosallistuperformanssi

Robottikuoro

klo 16:00–17:30
Senaatintori

Lue lisää